Помилки у харчуванні Бивер йоркширского терьера

Дієтологи та ветеринари давно і успішно намагаються вирішити проблеми харчування домашніх улюбленців. Дієтологи розробляють спеціалізовані формули харчування. Прораховують кількість корисних мікроелементів у готових кормах. На їхню думку, тільки додавання хімічно оброблених вітамінів, може сприяти правильному балансу мікроелементів у організмі песиків і сприяти правильній роботі шлунково-кишкового тракту.

Але ж, песики, це живі істоти, їх організм налаштований на засвоювання всіх необхідних природніх вітамінів і мікроелементів. Ніякі хімічні домішки, не поновлять здоров'я песика. Краще за все, засвоюються всі поживні речовини із природніх продуктів, які не оброблені хімічно на виробництві.

Але ж власники песиків, зазвичай, бажаючи урізноманітнити раціон своїх улюбленців, не мають спеціальної освіти, і не можуть правильно скомбінувати певні продукти, які принесуть користь організму їх улюбленців.

Вживання каш у раціон песиків.
Наприклад, м'ясо з кашею, яка має велику кількість глютену (рис, пшениця, пшоно і подібні крупи) Глютен являється природнім клеєм. Саме глютен, потрапляючи у тонкий кишківник склеює ворсинки кишківника, і не дає засвоїтися білку і іншим поживним речовинам, які потрапляють у оганізм песика разом з глютеном. Весь цей харчовий клубок(каша з м'ясом), проходить через шлунок, 12-ти палу кишку, і потрапляє потім у тонкий кишківник, де має відбутися засвоєння всіх поживних речовин і мікроелементів. Але фізично таке засвоєння відбутися не може, бо кишківник, коли в нього потрапляє глютен, починає активніше скорочуватися, щоб вивести зовні все, що неправильно переварилося у шлунку і некоректно обробилося у 12-ти палій кишці. Як наслідок, їжа недооброблена ферментами підшлункової залози, жири, недоомилені за допомогою жовчі, потрапляє у тонкий кишківник і починається процес бродіння. Як наслідок - здуття тонкого кишківника. У кішківнику відбуваються спазми. Це називається, посилена перистальтика тонкого кишківника. Вона природньо потрібна для активного позбавлення неправильно скомпонованого харчового клубка і видалення його із організму живої істоти. Після проходження тонкого кишківника, недоперетравлена і не засвоєна їжа потрапляє у товстий кишківник, і звідти, завдяки його посиленій перистальтиці виводиться назовні.
Симптомами того, що їжа неправильно скомпонована, є - здуття кишківника, бурчання у животі, послаблення, нудота, блювота і відмова від корму. Саме розлад ШКТ, розлади у спороженні і відмова улюбленця від певного виду корму, свідчать про те, що їжа підібрана неправильно, неповністю перетравлена і засвоєна, більша частина мікроелементів, які мають засвоїтися песиком "пройшла швидким транзитом" через ШКТ і прискорено виведена з організму. Наслідком цього є зменшена фізіологічна вага улюбленця, відмова від певного виду корму. Песик не вередує, він відмовляється від їжі, яка викликає у його організмі дискомфорт.
Отже, правильна комбінація натуральних продуктів і підбір максимально правильно підібраного сухого раціону є запорукою того що ваш песик у майбутньому буде зоровий і не матиме хронічний і гострих проявів розладів ШКТ.

Вживання молочних продуктів.
Окремою темою можна виділити, харчування песиків молочними продуктами яке, дуже часто, практикують власники. Починаючи з першого дня від народження, ШКТ цуцуеня еволюційно налаштований на переварювання сучого молока. Так трапляється, що помирає мати приплоду, саме у цьому випадку, заводчику доводиться вигодовувати маленьких цуценят замінниками сучого молока. Вони можуть бути на основі коров'ячого, або козиного молока. В такому випадку, вихід один - вигодовувати цуценям цими замінниками, якщо не можна знайти матір-годівницю.
Засвоєння молока матері і вимушеного молочного замінника відбувається до 2-2,5 місяців. Потім ШКТ песиків, поступово перелаштовується на перетравлювання інших продуктів. Введення першого прикорму робить заводчик. У цьому випадку, дуже важливо, щоб першим прикормом була видотипова їжа для ссавців. А це будь-який вид м'яса-білка у поєднанні з овочами - клітковиною. Саме ці продукти і правильне їх поєднання є запорукою того, що у майбутньому ваш улюбленець буде із задоволеням їсти і не стане гастрономічним капризою.

А тепер варто згадати шкільний курс біології. Раджу переглянути докладну статтю шкільного курсу біології.

Розглянувши шлунок жуйних ссавців стане зрозумілим, що він відрізняється від людського шлунку і від шлунку песиків і інших ссавців. А звідси і доказ того, що молочні продукти, які вироблені з будь-якого виду молока, крім сучого, не будуть правильно засвоюватися песиком і людиною також, доречі. Підшлункова залоза песика і людини буде "працювати на максимум", і намагатися виділити необхідну кількість ферментів для засвоєння неприродного для них білка, лактози і молочних цукрів, які з легкістю переварюються шлунком жвачних ссавців. Тому, така "важка робота", згодом приведе до виснаження підшлункової залози і збоїв у ШКТ песика, і людини також. То чи варто, ознайомившись з біологією живих істот, наражати на такі випробування ШКТ песика, і як наслідок, лікування його у подальшому?
На мою думку, і на думку більшості професійних лікарів, які пам'ятають про будову шлунку різних живих істот, такого робити не варто, і це вже доведено багатьма дослідженнями. Але ж маркетингові "трюки", які вигадують професійні "промоутери промислових молочних продуктів" для більшості власників мають більшу вагу, ніж біологічні процеси живих істот, відтреновані еволюційно тисячами років, про які дехто вже й забув, або дехто і не знав?
Я не даю своїм улюбленцям молочних продуктів, не раджу це робити у майбутньому і власникам наших випускників.

Режим харчування відповідно біологічним ритмам.
Правильний режим харчування песиків є невідємною частиною правильного харчування.
Саме правильно підібраний режим годування відіграє вкрай важливу роль.

Біологічні ритми живих істот налаштовані однаково.

5 - 6 година ранку - це найкращий час для пробудження, пиття води. У цей час починає підвищуватися Частота серцевих скорочень і тиск крові, які були знижені, поки організм відпочивав. Товстий кишківник знаходиться в активному стані і готовий до випорожнення. Якщо Ви прокидаєтеся в цей час, то ваш день і день вашого улюбленця буде максимально продуктивним.

7 - 9 година ранку Ідеальний час для сніданку, тому що в цей час є максимальна активність шлунку.

9 - 12 година ранку. У цей час максимальна активність підшлункової залози, її не можна перевантажувати «важкою їжею» і тому, якщо Ви відчуваєте голод, ідеально їсти фрукти або зробити легкий перекус. Також це ідеальний час для розумової та фізичної активності, оскільки добре працює мозок і жива істота легко запам'ятовує інформацію, приймає рішення. Це найліпший період одби кои песика можна вчити командам і всіляким трюкам.

12 - 14 годин Це пік роботи серця і тому потрібно постаратися обмежити себе і вашого улюбленця від переживань. Також у цей час відбувається зниження активності інших органів та спостерігається уповільнення реакції, втома, бажання перекусити. поспати. Саме в цей період краще прийняти їжу, прогулятися, подрімати (якщо є можливість) або відволіктися від активний навантажень.

14 - 16 годин. Спостерігається приплив енергії, покращується координація та прискорюється реакція. Знижується чутливість до больових відчуттів, притуплюється психічна активність живих істот.

16 - 18 годин. Підвищується активність серцево-судинної та м'язової систем. Це ідеальний час для фізичної та розумової активності. Можна повторити ті команди які Ви вивчали з вашим улюбленцем, прогулятися по вулиці. Також це період максимальної активності видільної системи (нирок та сечового міхура).

18 - 19 годин. Починає знижуватись активність шлунка і тому останній прийом їжі ідеально до 19:00-20.00.

19 - 21 годин. Найкращий час для прогулянок та водних процедур з вашим улюбленцем.

21 - 23 година. Найвдаліший час для засинання. Саме у ці години організм уповільнює вироблення шлункового соку, знижується температура тіла, відбувається загальний фізіологічний спад. У цей час вступає в активність блукаючий нерв (nervus vagus), який регулює роботу серця, всього кишківника та внутрішніх органів, сприяючи їх відновленню.

23 - 1 година ночі. Організм живої істоти спить і цей період дуже важливий, оскільки цінність кожної години сну у цей період рівноцінна 5-6 годинам відпочинку. У цей час відбувається оновлення клітин в усьому організмі.

1 - 3 година ночі. Печінка на піку активності та займається очищенням організму. Інші процеси життєдіяльності організму уповільнені.

3 - 5 година ночі. Активізуються легені, близько 4:00 – 4:30 мінімальна температура тіла, серце та мозок мають мінімальну активність. У цей період максимально зростає ризик інфарктів та інсультів.

Напевно всі тепер зрозуміли, який важливий для людей та песиків правильний режим дня і правильне поєднання їжі.


Чаще всего владельцы совершают ошибки, по незнанию потребностей в кормлении и режим кормления своего щенка, именно из-за этого здоровый щенок, уже спустя несколько месяцев может или стать истощенным или начать набирать лишний вес. Основные ошибки, которые владельцы Бивер йоркширских терьеров совершают «по доброте душевной», это кормление собак продуктами, которые считают для себя, людей, вкусненькими. Дают сахар, сладости, солености, копчености в виде вкусняшек. А нужно ли это собаке?
Ознайомитися з іншими статтями Блогу
Made on
Tilda