Мікро, Міні і Стандарт
В чому різниця?

Я професійний заводчик-кінолог, тому для мене означення розміру "Мікро", "Міні" та "Стандарт" є неприпустимим.

Зазвичай, такими "комерційними назвами" як "Міні" і тому подібним, користуються непрофесіонали і не обізнані потенційні власники.

Стандартна вага Бівер Тер'єра від 1,6кг до 3,175. Для дівчатом допускається перевищення ваги на 500 грамів.
"Мікро" Бівер" - це ексклюзивний маленький улюбленець з дорослою вагою від 1-1,5 кг.
"Міні Бівер" - це песик з вагою до 2-х кг.
"Стандартний Бівер" - це пухнастик, Який вадить від 2-3 кг.

Це "типові непрофесійні визначення" Бівер Йорків, які офіційно не затверджені у жодному стандарті породи у жодній країні світу де ведеться чистопородне розведення Біверів.

Багато людей вважають, іноді, що це навіть окремі породи. А це зовсім не так.

Деякі заводчики, які не мають вдалого досвіду з вирощування цуценят з малою вагою, кажуть що це хворобливі цуценята, які довго не живуть. А дехто із власників мініатюрних Біверів кажуть, що песики з маленькою вагою - крихкі і постійно ламаються, мають проблеми з ШКТ, психікою і поведінкою.

Всі МІФИ, якаі створені у світі я розвінчаю Вам у цій статті.

Отже, нісенітниці, які передаються по "сарафанному радіо", пишуться у соцмережах, на форумах не мають нічого спільного з Біверами. Але, вони, нажаль, спотворюють, враження про чудову породу Бівер Йоркширський Тер'єр.

Розповім, як професійний заводчик, докладно, якої ж ваги і розміру бувають Біверята., і чи залежить від ваги здоров'я песика.

По висоту в холці, за стандартом, Бівер Йорк має бути до 22 см. Можливе відхилення не більше ніж на 2-3 см у більшу сторону, але у стандарті не зазначений мінімальний зріст Бівера, ото ж він може бути меншим за 22 см, але не більшим за 25 см.

Тепер про вагу бівера. У станарті вона прописана від 1, 6 до 3,175кг. Але ж, так само як і у людей, вага може змінюватися протягом всього життя. Песик може неохоче їсти і мати меншу вагу від тієї, що закладена у нього фізеологічно. В той де час інший пsyii може мати зайву вагу, від неправильного харчування, пасивного способу життя і деяких емоційних компонентів.
То ж, "Яка Вага має бути у Бівер Йоркширського Тер'єра?"
Вага має відповідати розміру песика, дозволяти йому вільно рухатися, повноцінно жити і радіти життю.
У нашому розпліднику народжуються цуценята, які за моїми прогнозами можуть вирости до 2 кг. такі малюки які я впевнена що будуть від 2 до 3-х кг. Саме так я і запитую у потенційних власників, якого по вазі у майбутньому песика їм хочеться бачити поруч.
Вага до 2-кг, не означає, що такі песики хворі, вони просто народжуються і виростають у ексклюзивних домашніх улюбленців. Дівчатка у майбутноьму а зможуть мати цуценят, але будуть ніжними і вірними друзями усієї родини. Харчування таких маленьких улюбленців нічим не відрізняється від того, Яке отримують більші за вагою песики. Для всіх Біверят, харчування, перш за все має бути збалансованим і корисним.
У клубній щенячій карті таких Біверят, я, зазвичай, на правах заводчика роблю відмітку "Not For Breedeng" - "Не для племінного розведення".
Песики, з прогнозованою вагою до 2-х кг, не беруть участь у виставкових кінологічних заходах.
Саме песиків, яких я щойно описала, і називають, "Мікро" і "Міні".

Бівер Йоркширських Тер'єрів, з вагою від 2-х до 3- кг , називають "Стандартними". Але це не зовсім вірно, з огляду на те, що вага Бівера по стандарту 1,6-3.175кг.
А тепер докладно пор "Сатнадрних Біверів".
Цуценята прогнозована доросла вага яких, на мою думку буде 2-3 кг, можуть за умови участі і отримання на виставках оцінки "Велика перспектива", надалі брати участь у ваставках. Такі Бівери мають пройти, мінімум одну кінологічну експертизу у віці від 3-6-ти місяців у класі "Бебі".
Наступним етапом у підтвердженні права на участь у наступних виставках, має бути проходження експертного опису на виставці у віці "Цуценя", у віці від 6-9-ти місяців. Оцінка має бути, на моє тверде переконання Юне менше "Велика перспектива".
Наступним етапом у досягненні статусу "племінний плідник", має бути проходження мінімум двох виставок, під суддівством різних експертів у класі "Юніро". Оцінки у цих "змаганнях красоти" мають бути не менше "Відмінно". Саме отримавши дві-три оцінки відмінно на виставках, у класі "Юніорів", песик може отримати право і допуск до племінного розведення.
Незважаючи на всі випробування, які можуть проходити власники зі своїми песиками, їх улюбленці, які мають вагу 2-3кг завжди залишаються найкращими, найкмітливішими, найслухнянішими і найвірнішими, навід без виставкових оцінок і експертиз.

Але, якщо все ж, власники мають намір, стати на шлях племінного розведення прекрасної породи Бівер Йоркширський Тер'єр, то вони мають, мінімум закінчити кінологічні курси, за спеціальністю "Заводчик-Кінолог", які проводить клуб КСУ, для всіх охочих випробувати себе у якості професійного заводчика.
Також, не менш важливим, для таких власників буде пошук професійного висококваліфікованого ветеринарного лікаря, який буде консультативно і фізично допомогати у будь яких ситуаціях, у разі потреби.
Кожен власник вирішує сам для себе, чим у майбутньому буде займатися зі своїм Бівер Тер'єром, відвідувати кінологічні шоу, тренувати свого улюбленця у різни спортивних кінологічних випробуваннях, чи просто вчити вдома важливі команди і бути щасливим зі своїм пухнастиком.

Незважаючи на природні і придбані навички вашого Бівер Тер'єра Ви без перешкод можете активно відпочивати, подорожувати, гуляти міськими і заміськими парками, ходити у гори, стрибати з парашутом, кататися на водних атракціонах. Ваш Бівер Йоркширський Тер'єр буде поруч з Вами отримувати неймовірні емоції, звісно, якщо Ви цього забажаєте.
А якщо Ви хочете пройти якісь фізичні та емоційні випробування, там, де з песиками ніколи не впустять, ваш Бівера слухняно почекає вас вдома і зустріне Вас обіймами і поцілунками.
Головне, що б власники пам'ятали, що песик менший за людину мінімум у 30-40 разів. тому і навантаження для маленького улюбленця мають відповідати його вазі і розміру.
Made on
Tilda