Як уникнути сплутування і шерсті(ковтунців) у Бівера?

Декілька хвилин на день для неперевершеного вигляду вашого улюбленця
Кожен власник хоче щоб його Бівер виглядав не так як інші і був унікальним. Дехто робить модельні або екзотичні стрижки. Дехто купує гарний одяг. Саме після носіння одягу у бівера можна помітити сплутану шерсть на лапках та інших частинах тіла, де було вдягнуто одяг.
Тонка і пухка шерсть "А ля Пом-Пон" може кошлатитися-ковтунитися під час носіння одягу, цього можна легко уникнути знаючи декілька правил догляду за своїм улюбенцем.

Коли і чому у цуценя з'являються ковтунці?
Частіше шерсть починає сплутуватися у цуценя Бівера, коли відростає завдовжки 4-5 см. Такої довжини шерсть буває у цуценят починаючи з 4-5 місяців. Саме у цьому віці цуценя значно більше рухається, тому ковтунці можуть з'являтися під передніми лапками(під пахвами), на задніх лапках(на п'ятках та під колінами), на животику і інших частинах тіла цуценя.
Не зістрижену шерсть цуценя, у цьому віці, варто розчісувати 1-2 рази на день зі спеціальними засобами. Головне пам'ятати, що розчісування сплутаної шерсті без використання зволожуючих засобів може призвести до травмування самої шерсті і неприємних відчуттів у самого песика. Такі моменти дуже добре запам'ятовуються і у подальшому песик не буде давати розчісувати себе, всіляко заважаючи цьому процесу.

Коли можна стригти цуценя бівер Тер'єра?
Так можна, якщо власник не планує відвідувати зі своїм улюбленцем виставкові кінологічні заходи. Для полегшення розчісування залишеної після стрижки шерсті цуценя можна використовувати зволожуючі спреї тільки на тих ділянках, де шерсть збирається у хвостики, на вушках, на лапках. Такий догляд займає значно менше часу, який звільняється для більш корисних зайнять з цуценям або спільного відпочинку з власником.

Чи можна стригти Бівера "налисо"?
Можна, головне щоб власник не зверати уваги на можливі зауваження сторонніх людей і не слухав від них повчання, щодо неправильної стрижки. Запевняю, що стрижка, яка робиться маленькому Цуценяті і дорослому Біверу, має бути зручна для самого песика і для його власника. І зовсім не важливо, що вона може не сподобатися комусь іншому. Рішення про кардинальну зміну образу улюбленця приймає виключно власник.

Якщо не стригти цуценя, як доглядати?
Якщо власники, все ж не наважуються підстригати цуценя Бівера, їм варто у своєму розпорядку дня виділити 15-20 хвилин для догляду за шерсті свого маленького улюбленця Бівера.
Також варто:
- придбати зволожуючі спреї, які полегшать щоденне розчісування шерсті цуценя;
- зручну масажну щітку;
- м'яку пуходерку для прочісування можливих ковтунців;
- залізний гребінь;
- шампунь з мінімальним вмістом хімічних домішок, щоб шерсть не пересихала;
- маски і бальзами, які мають максимально зволожувальну дію;
Купати цуценя, якому відрощують шерсть кожні 5-7 днів. Саме такий графік купань дасть змогу максимально зволожити шерсть і не допустити появи сплутаних ділянок на тілі цуценя Бівера.

Ковтунці на шерсті Бівера від одягу.
Так, носіння різноманітного одягу, особливо у нестрижених Біверів, може викликати сплутування шерсті. Після дефіле у одязі, ковтунці можуть з'явитися на тих частинах з якими контактував одяг і було підвищене тертя одягу об шерсть Бівера.
Щоб запобігти у подальшому сплутуванню шерсті, варто приділити декілька хвилин після прогулянки зволожити шерсть і прочесати її. Так у подальшому ваш Бівер дубе виглядати охайно і буде асоціювати носіння одежі з болем який частіше за все, відчуватиме, під час розчісування застарілих ковтунців.

Відмова песика від розчісування.
Таке буває дуже часто. Причиною тому - сплутана і недоглянута вчасно шерсть. Розчісування сплутаної шерсті може спричиняти дискомфорт у Бівера. А ще більший дискомфорт ваш улюбленець буде відчувати коли почати розчісувати застарілі ковтунці. Довготривале тримання песика і розчісування його сплутаної шерсті не принесе задоволення ні самому власнику ні песику. Тому власникам, які дещо пропустили момент з розчісуванням, можуть не сидіти і не мучити ні себе ні свого песика. Це питання можна вирішити швидко. Варто лише зістригти сплутаний пучок шерсті. Це буде швидше і не так травматично для песика.

Чим можна підстригти сплутану шерсть Бівера?
Для таких цілей можна використовувати невеликі машинки для стрижки песиків чи тримери. Їх можна придбати у інтернеті. Це незамінні помічники кожного власника. Маючи такого помічника, власник може безпечно і швидко вирішити незначні візуальні і технічні незручності, які можуть виникнути коли шерсть Бівера сплуталась і немає змоги її розчесати.

Машинки для стрижки Біверів.
Такі машинки бувають двох видів.
1. Машинки, які працюють від аккамулятора, вони не підєднуючись під час своєї роботи до живлення. Після стрижки їх варто, на декілька годин, ставити на підзарядку для поновлення заряду і подальшого використання.
2. Машинки для стрижки універсальні. Вони працюють як на аккамуляторі, так і з під'єднаним кабелем живленням до електромережі.
Такі машинки універсальні і час від часу потребують підзарядки, якщо ними користуватися не часто.
3. Тримери. Це зменшені за розміром, так би мовити міні-машинки, якими можна підстригати вушка, лапки і інтимні зони вашого улюбленця. Вони працюють від аккамуляторів. Ними, звичайно можна підстригти всього песика, але ж цей процес займе значно довший час, ніж стрижка універсальною машинкою.

Власникам завжди варто пам'ятати, якщо вони, з певних причин, не мають часу для догляду з своїм Бівером, цей процес можна довірити перевіреному професіоналу, який швидко і якісно виконає косметичний і комплексний догляд за улюбленцем. Порадити професіональних грумерів, які знають специфіку шерсті Бівера і максимально комфортно і швидко підстрижуть Вашого пухнастого друга, я можу під час особистої консультації з власником.

Коли міняється окрас у Бівера?
У 4-5 місячному віці вже можлива зміна окрасу на голові. Трошки пізніше може змінитися окрас на спині Бівера. Це природній процес на який ніхто не впливає. Ніякі вітаміни, масла, біодобавки не допоможуть утримати бажаний окрас. Вони, частково можуть надавати яскравішого забарвлення тільки тоді, коли їх вживають і їжу. Після припинення вживання добавок окрас стає таким, як закладено у генетиці даної особини.
Семе у цьому віці шерсть цуценяти стає більш тьм'яною. Від шкіри на коренях відростає більш блискуче і шовковисте волосся. Саме ця шерсть, Яка актвно змінюється і може надмірно кошлатитися, доки не випаде природнім шляхом і на її місці виросте доросле волосся.

Ознайомитися з іншими статтями Блогу