Бівер Йокширський Тер'єр
для виставок і племінного розведення

Як виростити і виховати Чемпіона?
Я професійний заводчик-кінолог, моє відношення до улюбленців, які беруть участь у кінологічних виставках і просто живуть зі мною поруч однакове. Я всіх їх люблю, доглядаю за ними, однаково годую, своєчасно проводжу комплексний догляд за шерстю, планові огляди у ветеринарів, займаюсь з усіма і вивчаю необхідні команди.
Але ж, є певні особливості, їх варто знати власникам, які впевнені, що вони хочуть мати Бівера для виставок.

Підготовка Бівера для участі у виставках.
Власниками Бівер Йорків, які будуть брати зі своїми улюбленцями участь у виставках краси, необхідно забезпечити правильне вирощування:
- привчання цуценя до боксу-перевозки з найменшого віку;
- привчання улюбленця до тривалого перебування на столі, де буде проводитися грумінг;
- привчання Бівера до ринговки, це такий спеціальній повідець, на якому песики ходять на виставках;
- забезпечення Бівера в домі неслизької підлоги, аби руховий апарат не зазнав небажаних змін під час всіх стадій росту;
- привчання Бівер Йорка до певних команд, які знадобляться потім під час участі у виставках;
- привчання Бівер Тер'єра до певного виду смаколиків, якими на виставці будуть заохочувати Бівера до виконання певних рухів;
- придбання для "виставкового улюбленця" професійної дороговартісної косметики, яка буде використовуватися для підготовки шерсті улюбленця безпосередньо до виставок;
- придбання певних косметичних засобів, для повсякденного догляду за шерстю улюбленця;
- привчання Бівера до огляду на столі сторонніми особами, на виставках оглядають песиків, зазвичай, невідомі для нього люди - судді;
- привчання до певних рухів, які необхідно показати перед суддею у ринзі;
- привчання до тісного спілкування з незнайомими людьми і їх песиками у обмеженому просторі і ще безліч інших

Самим власникам варто зрозуміти, що не завжди їх Бівер може перемагати, трапляютьсая такі ситуації, що перемагає інший улюбленець і власники дуже засмучуються, сваряться на свого песика, висловлюють незадоволення суддівством у ринзі, сваряться з іншими власниками поруч з тим місцем, де проходить експертиза. До цього треба бути готовим і завжди адекватно реагувати самому, на будь-які невдачі, і забезпечити спокій собі і своєму улюбленцю в той час, коли поруч знаходиться неадекватний власник, Песик якого не отримав перше місце.

Шерсть Бівера, який буде хоити на виставки.
Це особливий ритуал. Виставковим Бівер Йоркам шерсть підстригають тільки косметично. По всьому тілу шерсть має відростати аж до підлоги, бути довгою, доглянутою, охайно причесаною.
Де обов'язково зістригати шерсть Бівер Йорк Тер'єру:
- на вушках;
- на лапках та між пучками;
- навколо анального отвору і у "інтимних місцях".
Догляд за шерстю виставкового Бівера має бути щоденний. Косметика для гарного вигляду шерсті має максимально її зволожувати. Недоглянута шерсть, несвоєчасно проведений комплексний догляд не дасть змоги відростити довгу шерсть вашому виставковому улюбленцю.

Тренування Бівер Йорка перед виставками.
Так, з улюбленцем обов'язково займатися пере виставками. Такі зайняття називаються - виставковий хендлінг. На них відтреновуються певні команди і рухи, які необхідно буде показати під час експертизи на виставці. Тренування мають проходити постійно і тривати не довго, щоб вашому Біверу не набридло і він не почав відмовлятися від виконання ваших побажань. Завжди необхідно використовувати певні заохочення, на які буде реагувати песик і охоче виконувати ваші команди.

А тепер перейду до умов, за яких ваш Бівер Йорк стане справжнім виставковим Бівером.

До участі у виставках допускаються тільки повністю вакциновані цуценята.
Клас "Бебі" - вік з 3-6 місяців. у ньому можна отримати різні оцінки зовнішнього вигляду, рухів і конституції майбутнього виставкового улюбленця.
Найвища оцінка у цьому класі - "Велика перспектива". Є також нижчі оцінки: "Перспективний", "Не перспективний". Цуценя також може отримати у цьому класі титул "Кращий Бебі у породі".

Клас "Цуценята" - вік з 6-9 місяців. У цьому класі цуценятам виставляють подібні оцінки, як і у попередньому класі "Бебі". Тут бажане отримання титулу "Краще Цуценя породи"

Клас "Юніор" - вік з 9-18 місяців. Тут вже проходить більш тривала експертиза ніж у молодших цуценят. "Відмінно". Також є оцінки: "Відмінно", "Добре", "Задовільно" і "Дискваліфікований". Тільки після отримання оцінки "Відмінно" Бівер вважається перспективним до продовження виставкової кар'єри. У цьому класі можливо отримати титул "Кандидат у Юні Чемпіони(ЮЧ)". Якщо Бівер Йорк отримав мінімум 2-3 оцінки "Відмінно" і тричі став "Кандидатов у Юні чемпіони піж експертизою різних суддів, він може отримати титул Юного Чемпіона Країни, у який отримав усі попередні оцінки і титули.

Клас "Інтермедіа" - вік з 15-24 місяців. Це вже дорослий клас, в якому проводиться більш сувора експертиза і біль жорстка конкуренція між учасниками. Оцінки, які можуть отримати Бівери у цьому класі: "Відмінно", "Добре", "Задовільно", "Дискваліфікований" Також є оцінки: "Відмінно", "Добре", "Задовільно" і "Дискваліфікований". Після отримання оцінки "Відмінно" у цьому класі Бівер вважається перспективним до продовження виставкової кар'єри і племінного розведення. У цьому класі можливо отримати титул "Кандидат у Чемпіони Країни(КЧК)". Якщо Бівер Йорк отримав мінімум 6 оцінок "Відмінно" і шість разів став "Кандидатом у Чемпіони" під експертизою різних суддів. Тільки за таких умов Бівер може отримати титул "Чемпіона Країни".

Клас "Відкритий" - вік з 15 місяців і до 8 років.
Оцінки, які можуть отримати Бівери у цьому класі: "Відмінно", "Добре", "Задовільно", "Дискваліфікований" Також є оцінки: "Відмінно", "Добре", "Задовільно" і "Дискваліфікований". Після отримання оцінки "Відмінно" у цьому класі Бівер продовжує виставкову кар'єри і вважається перспективним для племінного розведення. У цьому класі можливо отримати титул "Кандидат у Чемпіони Країни(КЧК)". Бівер Йорк має отримти мінімум 6 оцінок "Відмінно" і шість разів стати "Кандидатом у Чемпіони" під експертизою різних суддів. Тільки за таких умов Бівер може отримати титул "Чемпіона Країни".

Клас "Чемпіон" - вік з 15 місяців.
У цьому класі виставляються тільки ті Бівери які вже мають, принаймні один отриманий титул "Чемпіон Країни". Тут теж можна отримати оцінки: Відмінно", "Добре", "Задовільно", "Дискваліфікований" Також є оцінки: "Відмінно", "Добре", "Задовільно" і "Дискваліфікований".


Клас "Ветеран" - вік з 8 років.
У цьому класі виставляються Бівери, які досягли 8-ми річного віку. Не важливо, чи є у них чемпіонський титули, чи вони вперше відвідують виставку у цьому віці. Оцінки у цьому класі, які можуть отримати Бівери: Відмінно", "Добре", "Задовільно", "Дискваліфікований" Також є оцінки: "Відмінно", "Добре", "Задовільно" і "Дискваліфікований". Після отримання шести оцінок "Відмінно" і шести титулів "Кандидат у Чемпіони Країни", Бівер може стати "дорослим "Чемпіоном Країни".

Додаткові титули Які може отримати виставковий Бівер є такі:
- Best Baby - це титул отримує краще цуценя у породі на одному кінологічному заході;
- Best Puppy - цей титул отримує кращий "Паппі" у породі на одному кінологічному заході;
- Best Junior - цей титул отримує кращий юніор у породі на одному кінологічному заході;
- Best Veteran - цей титул отримує кращий ветеран на одному кінологічному заході;
- ВОВ - кращий представник породи, отриманий на одному кінологічному заході.
- BOS - кращий представник протилежної статі, отриманий на одному кінологічному заході.
- BBB "Кращий з найкращих представників породи у Країні"- цей титул отримує Бівер, який попередньо отримав мінімум 6-ть титулів BOB|BOS;
- "Grand Junior Champion- Бний Гранд Чемпіон" - цей титул отримує Бівер, який має у своєму арсеналі мінімум два титули "Юний Чемпіон Країни"
- "Grand Champion-Гранд Чемпіон" - цей титул отримує Бівер, який має титул "Юний Гранд Чемпіон Країни"+мінімум 4 титули "Чемпіон Країни".
- "Super Grаnd Champion- Супер Гранд Чемпіон" - цей титул отримує представник породи який тричі отримав титул "GRCH-Гранд Чемпіон Країни"+ тричі став "BBB-Кращим представником породи Країни".
- "Show Champion UKU" - цей титул отримує песик, який мінімум тричі став переможцем головного загального відбіркового етапу між усіма породами Які брали участь у одному кінологічному заході.
- "PROCREATOR OF CHAMPIONS" - "Плідний Чемпіонів" - це звання може отримати Бівер, Яза умови якщо мінімум 5 його нащадків стали дорослими "Чемпіонами Країни".

Наступним етапом до племінного розведення свого шоу улюбленця має бути - отримання сертифікату про закінчення кінологічних курсів, за спеціальністю "Заводчик-Кінолог". Ці курси проводить центральний клуб КСУ, для всіх охочих випробувати себе у якості професійного заводчика.

Також, не менш важливим, для власників, які хочуть займатися племінним розведенням у своїй найулюбленішій породі Бівер Йоркширський Тер'єр, буде пошук професійного висококваліфікованого ветеринарного лікаря, який буде консультативно і фізично допомогати у будь-яких ситуаціях, у разі потреби.

Кожен власник вирішує сам для себе, чим у майбутньому буде займатися зі своїм Бівер Тер'єром, відвідувати кінологічні шоу, тренувати свого улюбленця і брати участь у різних спортивних кінологічних змаганнях, чи просто вчити вдома важливим командам і бути щасливим зі своїм пухнастиком.

Незважаючи на природні і придбані навички вашого Бівер Тер'єра Ви без перешкод можете активно відпочивати, подорожувати, гуляти міськими і заміськими парками, ходити у гори, стрибати з парашутом, кататися на водних атракціонах. Ваш Бівер Йоркширський Тер'єр буде поруч з Вами отримувати неймовірні емоції, звісно, якщо Ви цього забажаєте.
А якщо Ви хочете пройти якісь фізичні та емоційні випробування, там, де з песиками ніколи не впустять, ваш Бівера слухняно почекає вас вдома і зустріне Вас обіймами і поцілунками.
Головне, що б власники пам'ятали, що песик менший за людину мінімум у 30-40 разів. тому і навантаження для маленького улюбленця мають відповідати його вазі і розміру.
Переглянути інші статті Блогу