Всі живі істоти на цій планеті живуть за певними, еволюційно відтренованими, біологічними ритмами.
Люди, песики, котики, пташки, інші тварини підпорядковані цим ритмам і їх життя буде довгим і здоровим, якщо нічого природнього не буде порушено, певними зовнішніми факторами.
Режим харчування відповідно біологічним ритмам.Режим харчування хижаків - песикі є невідємною частиною правильного харчування.
Саме правильно підібрані години для годування відіграють вкрай важливу рольу травленні і засвоєнні їжі.
Біологічні ритми живих істот налаштовані однаково і виглядають наступним чином.
5 - 6 година ранку - це найкращий час для пробудження, пиття води. У цей час починає підвищуватися частота серцевих скорочень і тиск крові. Перед чим вони були знижені - організм відпочивав. Товстий кишківник знаходиться в активному стані і готовий до випорожнення. Якщо Ви прокидаєтеся в цей час, то ваш день і день вашого улюбленця буде максимально продуктивним.
7 - 9 година ранку - це ідеальний час для сніданку, тому що в цей час від природи максимальна активність шлунку.
9 - 12 година ранку. У цей час максимальна активність підшлункової залози, її не можна перевантажувати «важкою їжею» і тому, якщо Ви відчуваєте голод, ідеально їсти фрукти або зробити легкий перекус білковими продуктами. Також це ідеальний час для розумової та фізичної активності, оскільки добре працює мозок і жива істота легко запам'ятовує інформацію, приймає рішення. Це найліпший період для вчення нових команд і всіляких трюків.
12 - 14 годин. Це пік роботи серця і тому бажано обмежити себе і вашого улюбленця від переживань. Також у цей час відбувається зниження активності інших органів та спостерігається уповільнення реакції, втома, бажання перекусити і поспати. Саме в цей період краще прийняти їжу, і подрімати (якщо є можливість), щоб відволіктися від активних попередніх навантажень.
14 - 16 годин. У цей час може спостерігатися приплив енергії, покращується координація та прискорюється реакція. Знижується чутливість до больових відчуттів, притуплюється психічна активність живих істот. У цей час можна прогулятися спокійним темпом.
16 - 18 годин. Підвищується активність серцево-судинної та м'язової систем. Це ідеальний час для фізичної та розумової активності. Можна повторити ті команди які вже вивчені з вашим улюбленцем. Також це період максимальної активності видільної системи (нирок та сечового міхура).
18 - 19 годин. Починає знижуватись активність шлунка і тому останній прийом їжі ідеально до 19:00-20.00. Саме їжа, Яка потрапила у ці години встигне перетравитися шлунком і не викличе процес бродіння і газоутворення, Яке може завадити улюбленцю потім спокійно заснути.
19 - 21 годин. Найкращий час для прогулянок та водних процедур з вашим улюбленцем.
21 - 23 година. Найвдаліший час для засинання. Саме у ці години організм уповільнює вироблення шлункового соку, знижується температура тіла, відбувається загальний фізіологічний спад. У цей час вступає в активність блукаючий нерв (nervus vagus), який регулює роботу серця, всього кишківника та внутрішніх органів, сприяючи їх відновленню.
23 - 1 година ночі. Організм живої істоти спить і цей період дуже важливий, оскільки цінність кожної години сну у цей період рівноцінна 5-6 годинам відпочинку. У цей час відбувається оновлення клітин в усьому організмі.
1 - 3 година ночі. Печінка на піку активності та займається очищенням організму. Інші процеси життєдіяльності організму уповільнені.
3 - 5 година ночі. Активізуються легені, близько 4:00 – 4:30 мінімальна температура тіла, серце та мозок мають мінімальну активність.
Напевно всі тепер зрозуміли, який важливий для людей та песиків правильний режим дня і правильне поєднання їжі.
Більш детально вивчити як працює наш організм можна на навчальних курсах загальновідомого лікаря Василя Чайки, який має величезний досвід у роботі з відновлення функцій організму. Посилання на сайт лікаря
тут.