Більшість власників, опираючись на маркетингові дослідження, підтверджені лише матеріальним заохоченням самих маркетологів, стверджують, що молочні продукти тваринного походження корисні для песиків. Це МІФ, який вже доведено на практиці багатьма власниками песиків і заводчиками які пам'ятають шкільний курс біології.
Ми постійно чуємо про велику кількість корисних мікроелементів у молочних продуктах.
Нам звідусіль розповідають, що джерелом кальцію є тільки молочні продукти. Але ж не варто забувати, що у звичайній воді більше кальцію, ніж у молоці і молочних продуктах.
Не вірите - погляньте на етикетки води і все стане зрозумілим.
А ще, хімічна обробка яку проходять молочні продукти перед тим, як потраплять на полиці магазинів. Це окрема тема, яку розуміють не всі.
А якщо подивитися склад молока, і специфіку його перетравлення у жвачних ссавців, стане зрозумілим що шлунок одомашнених хижаків, до яких належать песики, зовсім непристосований для перетравлювання коров'ячого білка і інших речовин, які є у молоці. Це відноситься і до продуктів, Яки вироблені на основі молока різних жвачних ссавців, кіз, буйволів, вівців та інших.
Поясню як влаштована система харчування у псів, які походять від хижаків. Починаючи з першого дня від народження, ШКТ цуценя еволюційно налаштований на переварювання сучого молока. Так трапляється, що помирає мати приплоду, саме у цьому випадку, заводчику доводиться вигодовувати маленьких цуценят замінниками сучого молока. Вони можуть бути на основі коров'ячого, або козиного молока. В такому випадку, вихід один - вигодовувати цуценям цими замінниками, якщо не можна знайти матір-годівницю.
Засвоєння молока матері і вимушеного молочного замінника відбувається до 2-2,5 місяців. Молоко матері засвоюється повністю. Для засвоєння замінника підшлункова хижака вимушена виділяти більшу кількість ферментів, які все одно, не допомогають засвоєнню коров'ячого чи козячого білка, бо у ШКТ псових немає специфічного сичужого ферменту, який потрібен для розчеплення коров'ячого молока. А у жвачних ссавців він є. Його виділяє спеціальний відсік у їх шлунку.
Після 2,5 місяців, шлунок песиків-хижаків, поступово перелаштовується на перетравлювання інших продуктів, видотипових саме для цього виду тварин. Введення першого прикорму робить заводчик. У цьому випадку, дуже важливо, щоб першим прикормом була їжа, яка зможе легко засвоїтися і не викликати розлад травлення у цуценя. Такою їжею має бути будь-який вид м'яса-білка у поєднанні з овочами - клітковиною. Саме ці продукти і правильне їх поєднання є запорукою того, що у майбутньому ваш улюбленець буде із задоволенням їсти і не стане гастрономічним капризою.
Анатомічні особливості і відмінності травлення хижаків і жвачних ссавців.
Раджу переглянути докладну
статтю шкільного курсу біології. по будові внутрішніх органів живих істот.
Розглянувши шлунок жуйних ссавців стане зрозумілим, що він відрізняється від людського шлунку і від шлунку песиків і інших ссавців. А звідси і доказ того, що молочні продукти, які вироблені з будь-якого виду молока, крім сучого, не будуть правильно засвоюватися песиком і людиною також, доречі. Підшлункова залоза песика і людини буде "працювати на максимум", і намагатися виділити необхідну кількість ферментів для засвоєння неприродного для них білка, лактози і молочних цукрів, які з легкістю перетравлюються шлунком жвачних ссавців. Тому, така "важка робота", згодом приведе до виснаження підшлункової залози і збоїв у ШКТ песика, і людини також. То чи варто, ознайомившись з біологією живих істот, наражати на такі випробування ШКТ песика, і як наслідок, лікування його у подальшому?
На мою думку, і на думку більшості професійних лікарів, які пам'ятають про будову шлунку різних живих істот, давати молочні продукти песикам не варто. Це вже доведено багатьма дослідженнями і досвідом думаючих лікарів, заводчиків і власників пухнастих улюбленців.
Але ж маркетингові "трюки", які вигадують професійні "промоутери промислових молочних продуктів" для більшості власників мають більшу вагу, ніж біологічні процеси живих істот, відтреновані еволюційно тисячами років, про які дехто вже й забув, або дехто і не знав?
Я не даю своїм улюбленцям молочних продуктів, не раджу це робити у майбутньому і власникам наших випускників.
Більш детально вивчити як працює наш організм можна на навчальних курсах загальновідомого лікаря Василя Чайки, який має величезний досвід у роботі з відновлення функцій організму. Посилання на сайт лікаря
тут