Дієтологи та ветеринари давно і успішно намагаються вирішити проблеми харчування домашніх улюбленців. Дієтологи розробляють спеціалізовані формули харчування. Прораховують кількість корисних мікроелементів у готових кормах. На їхню думку, тільки додавання хімічно оброблених вітамінів, може сприяти правильному балансу мікроелементів у організмі песиків і сприяти правильній роботі шлунково-кишкового тракту.
Але ж, песики, це живі істоти, їх організм налаштований на засвоювання всіх необхідних природних вітамінів і мікроелементів. Ніякі хімічні домішки, не поновлять здоров'я песика. Краще за все, засвоюються всі поживні речовини із природних продуктів, які не оброблені хімічно на виробництві.
Але ж власники песиків, зазвичай, бажаючи урізноманітнити раціон своїх улюбленців, не мають спеціальної освіти, і не можуть правильно скомбінувати певні продукти, які принесуть користь організму їх улюбленців.
Вживання каш у раціон песиків.Наприклад, м'ясо з кашею, яка має велику кількість глютену (рис, пшениця, пшоно і подібні крупи) Глютен являється природнім клеєм. Саме глютен, потрапляючи у тонкий кишківник склеює ворсинки кишківника, і не дає засвоїтися білку і іншим поживним речовинам, які потрапляють у організм песика разом з глютеном. Весь цей харчовий клубок(каша з м'ясом), проходить через шлунок, 12-ти палу кишку, і потрапляє потім у тонкий кишківник, де має відбутися засвоєння всіх поживних речовин і мікроелементів. Але фізично таке засвоєння відбутися не може, бо кишківник, коли в нього потрапляє глютен, починає активніше скорочуватися, щоб вивести зовні все, що неправильно переварилося у шлунку і некоректно обробилося у 12-ти палій кишці. Як наслідок, їжа недооброблена ферментами підшлункової залози, жири, недоомилені за допомогою жовчі, потрапляє у тонкий кишківник і починається процес бродіння. Як наслідок - здуття тонкого кишківника. У кишківнику відбуваються спазми. Це називається, посилена перистальтика тонкого кишківника. Вона природньо потрібна для активного позбавлення неправильно скомпонованого харчового клубка і видалення його із організму живої істоти. Після проходження тонкого кишківника, недоперетравлена і не засвоєна їжа потрапляє у товстий кишківник, і звідти, завдяки його посиленій перистальтиці виводиться назовні.
Симптомами того, що їжа неправильно скомпонована, є - здуття кишківника, бурчання у животі, послаблення, нудота, блювота і відмова від корму. Саме розлад ШКТ, розлади у спороженні і відмова улюбленця від певного виду корму, свідчать про те, що їжа підібрана неправильно, неповністю перетравлена і засвоєна, більша частина мікроелементів, які мають засвоїтися песиком "пройшла швидким транзитом" через ШКТ і прискорено виведена з організму. Наслідком цього є зменшена фізіологічна вага улюбленця, відмова від певного виду корму. Песик не вередує, він відмовляється від їжі, яка викликає у його організмі дискомфорт.
Отже, правильна комбінація натуральних продуктів і підбір максимально правильно підібраного сухого раціону є запорукою того що ваш песик у майбутньому буде зоровий і не матиме хронічний і гострих проявів розладів ШКТ.
Більш детально вивчити як працює наш організм можна на навчальних курсах загальновідомого лікаря Василя Чайки, який має величезний досвід у роботі з відновлення функцій організму. Посилання на сайт лікаря
тут