Іноді я чую від власників наших Біверів: "Ми зайшли у зоомагазин і накупили багато ласощів для нашого песика!". Наслідок таких покупок передбачуваний, песик почне вживати ті ласощі і у нього можуть початися розлади травлення.
Тому я завжди нагадую які рекомендації я давала власникам, як вони готувалися до переїзду цуценя у їх дім. Не ходити по зоолавкам і не купувати все те, що активно рекламують продавці, бо більшість тих ласощів передбачена лише для задоволення фінансових потреб власників магазинів і виробників. Користі від промислових смаколиків песикам, зазвичай мінімум, а от уникнути небажаних наслідків їх вживання(розладів травлення, застрягання смаколиків у горлі песика і т.д.) варто.
Для Біверів, я завжди раджу використовувати тільки корисні і безпечні самколики.
Промислово вироблені смаколики.
У зоомагазинах я рекомендую купувати тільки ті ласощу, Які не може з'їсти улюбленець, а буде з ними лише гратися і гризти. Це можуть бути:
- гов'яжі або свинячі сушені вушка;
- сушені м'язи великої худоби;
- кісточки і різноманітні фігурки з м'язевої тканини(коричневого кольору);
- висушені суглоби або сустави великих тварин;
- бичий корінь.
Всі самколики, за розміром, мають бути більшими у 3-4 рази за рот вашого улюбленця, щоб уникнути попадання їх у горло і надалі у стравохід. Якщо таке станеться, у власника будуть лічені хвилини, щоб потрапити у ветеринарну шлунуку і видалити такий самколики зі свого улюбленця. У іншому випадку частина смаколика може поранити стравохід, перекрити дихальний канал і смерті улюбленця уникнути не вдасться.
Які промислові смаколики не бажано купувати:
- річні чіпси, дріпси і інші їстівні ласощі;
- різні іграшки, які зроблені із м'ясо-кісткової сировини;
- палички, які називають овочевими, там дуже незначний вміст овочевих компонентів, оброблені хімічними препаратами задля смачного присмаку;
- сушені курячі лапки;
Також категорично непотрібно купувати самколики "на вагу", які невідомо де зберігалися і невідомо скільки були відкриті перед продажем. Вони можуть містити мікроорганізми, які викличуть розлади травлення у вашого Бівера.
Як часто можна давати неїстівні промислові смаколики?
Промислові смаколики, як не намагаються домести продавці, абсолютно натуральні і не шкідливі, все ж таки обробляються на виробництві і можуть містити не дуже корисні речовини у своєму складі. Тому, оптимальним періодом їх вживання під час гри, може бути раз на 3-4 дні.
Власноруч приготовані, натуральні смаколики для Біверів - корисні і безпечні.
Для маленьких цуценят і для дорослих Біверів, у якості натуральних і корисних смаколиків можна використовувати:
- яловичі чи свинячі ребра, попередньо відварені
- яловиче, свиняче, куряче чи індиче серце, попередньо відварене і нарізане маленькими шматочками;
- яловичий, курячий або індичий шлунок. попередньо відварений і очищений від прожилків жиру;
- шматочки підсушеного у духовій шафі, м'яса;
- шматочки підсушених м'язів великої худоби.
Саме ці самколики мають природнє походження і після правильного приготування, не нашкодять вашому улбленцю.
м'яса
Які натуральні смаколики, категорично не можна давати Біверу?
- трубчаті кістки;
- сушені курячи лапки;
- сушені легені, трахеї і всі види субпродуктів невеликого розміру,, які можна проковтнути великим шматком.
Розмір безпечних неїстівних самколиків має відповідати розміру рота вашого улюбленця. Смаколик має бути довжиною не менше 8-10 см завдовжки і мінімум 4-5 см завширшки.
Як часто і коли можна давати їстівні самколики?
Їх можна давати в проміжках між прийомом їжі. Об'єм смаколиків не має перевищувати 30 відсотків від загального об'єму одного прийому їжі. Зі смаколиками можна тренувати важливі команди з машим Бівером. Обов'язково стежити, щоб у вашого Бівера був постійний доступ до свіжої води.
Раджу ретельно заздалегідь, обмірковувати і зважувати корисність і безпечність тих чи інших смаколиків Юаби не нашкодити своєму улюбленцю. Якщо Ви сумніваєтесь у правильності вибору зателефонуйте або напишіть мені я охоче дам відповідь на всі ваші питання у найкоротший час.