Безумовно, завжди краще попередити захворювання ніж лікувати улюбленця.
Який комплексний захист має бути у Бівера?
Захистом від інфекційних і вірусних захворювань є щорічні щеплення.
Перші щеплення цуценя отримує в домі заводчика. Всього їх моде бути 3-4. Залежно від початку періоду вакцинацій їх від інфекцій і вірусів їх може бути 2 або 3.
Четвертим шепленням, у віці 3-х місяців, має бут щеплення від сказу.
Періодичність вакцинацій Бівер Йорку.
Протягом усього життя дорослого Бівера вакцинують щорічно від інфекційних і вірусних захворювань. Я раджу власникам наших песиків дотримуватися всіх інструкцій до вакцин і не перебільшувати часовий поміжок між вакинаціями у 12-ть місяців.
Щеплення від сказу Біверу.
Я раджу робити невелику перерву між загальними комплексними щепленнями і вакинацією від сказу. Цей період може бути від 21-го дня. Так імунітет вашого улюбленця встигне відновитися від комплексного шеплення і повноцінно виробити імунітет від наступного, яке буде проведене від сказу.
Як часто треба робити щеплення?
Період між попереднім і наступним комплексним щепленням має бути не більше року.
Вакцинацію від сказу, я раджу робити кожні 11 місяців. Саме така схема вакцинації доволить, у разі потреби бироити необхідну кількість антитіл до збудника сказу.
Тест на антитіла до сказу, для чого він?
Оскільки в Україні несприятлива ситуація зі сказом диких і свійських тварин, всім домашнім песикам, які планують виїжджати за кордон обов'язково проходити своєрідне тестування.
Такі тести-аналізи проводяться тільки ліцензованими датораторіями. Кожен пухнастий "турист" мінімум один раз, має здати аналіз крові, у яких мають знайти необхідну кількість антитіл, які борються зі збудникам цього небезпечного вырусу, який може призвести до втрати улбюленця у разs його зустрічі з носієм сказу.
За умови своєчасної вакцинаціі від сказу у подальшому протягом усього життя Бівера, новий тест робити не потрібно, він буде дійсний протягом усього життя Бівера.
Умови проведення щеплень
Щеплення проводяться всім клінічно здоровим цуценятам і дорослим Біверам які утримуються у помешканнях громадян України і іноземцями, які проживають в Україні.
Своєчасна вакцинація допоможе імунітету песика виробити захист під час зустрічі з носієм найпоширеніших інфекцій. Навіть якщо такий контакт відбудеться, ваш Бівер перенесе наслідок контакту і захворювання, від якого шеплений у легкій формі і можливо, навіть безсимптомно. Нещеплений песик, який зустрінеться з хворою тваринкою або носієм, ймовірно перенесе захворювання набагато важче. Зазвичай лікування може відбуватися у стаціонарі ветеринарної клініки або амбулаторно з використанням препаратів, які потім можуть викликати небажані легкиЮ а іноді і важки наслідки використання таких препаратів. Але все ж, лікування, зазвичай допомагає у 50% випадків. То ж варто, карще попередити і вакцинацватиЮ ніж потім лікуват вашого Бівера.
Підготовка до вакцинацій.
Обов'язково, перед усіма щепленнями робити попередню обробку Бівера від гельмінтів. В разі, якщо у вашого песика є гельмінти - вакцина може викликати небажані реакції. Тому обробку перед щепленнями, я раджу робити обов'язково.
Це може бути суспензія, паста або таблетована форма протигельмінтного препарату. Якщо після його вживання, протягом 5-10 днів, Ви не побачили "на виході" живих особин, повторну обробку від гельмінтів перед вакцинацією робити не потрібно.
Від чого варто вакцинаувати Бівера?
До складу вакцини мають входити живі чи інактивовані компоненти збудників таких захворювань:
- чума м'ясоїдних;
- інфекційнй гепатит;
- аденовірус;
- парагрип;
- лептоспіроз(декілька штамів);
- парвовірусний ентерит;
- коронавірусний ентерит.
Цуценятам необхідно зробити мінімум 2 щеплення до трьох місяців.
Потім, я раджу, обити наступне щеплення після зміни молочних зубів на постійні, і надалі одне щеплення - щороку.
Карантин після щеплень?
Ні. це категорично робити не можна! Маленьке цуценя не розуміє, що на вулиці не можна підбирати ротиком все, що лежить на землі чи асфальті. Власник може не помітити, як малюк може з'їсти екскременти хворих тварин. Також по вулиці можуть ходити носії небезпечних хвороб, які можуть проконтактувати і передати вашому маленькому пухнастику небажане безпечне захворювання повітряно-крапельним шляхом. Цуценя, якому не витримані каратинні умови після щеплення має ще нестійкий імунітет від захворювань і може захворіти. Тому варто дотримуватися поствакцинального карантину у 3 тижні аби убезпечити вашого маленького Бівера від небажаних контактів зі збудниками небезпечних хвороб і захворювання на них.
Шкода від вакцинацій від сказу і вплив на зміну молочних зубів.
Не варто слухати Міфи про вплив вакцинацій, особливо від сказу на зміну молочних зубів.
Це твердження було хибним і це вже було неодноразово доведено. Зараз вакцини від сказу те мають у своєму складі ртуть, Якою раніше очищали компоненти цієї вакцини. Наразі зовсім інші технології виробництва вакцин від сказу і їх очищення задля безпечності їх використанням песикам.Тому щеплення від сказу можна робити цуценятам починаючи з 12-ти тижнів.
Досвід вакцинацій у нашому розпліднику.
У нашому розпліднику, я дотримуюсь рекомендацій графіку вакцинацій, які шорічно надають у всесвітній асоціації по ветеринарним обробкам дрібних тваринок - WSAVA. Моя схема вакцининацій може відрізнятися від схеми щеплень, Яких дотримуються в інших розплідниках. Мене ці відмінності не засмучують, бо я дбаю про наших улюбленців і за майже 15 років у нас у домашньому розпліднику, не було жодного вірусного захворювання, яке було б викликане найпоширенішими збудниками вірусів і інфекцій.
Кожен власник має право сам обрати спосіб захисту свого улюбленця. Моє право і обов'язок як заводчика, порадити, яку вакцину і як краще щеплювати Бівера. А власник вже сам вирішить, дотримуватися моїх рекомендацій, чи слідувати розповідям тих людей, які пишуть у соцмережах про шкоду вакцинацій, про невиправдані пропуски вакцин і щеплення кожні три роки і інші нісенітниці, які не підтверджені досвідом і практикою досвідчених заводчиків і ветеринарів.