Найголовніше правило, якого варто дотрим3ватися власникам цуценят і дорослих Біверів - добова норма харчування. Від неї залежить чи буде ваш улбюленець ситий чи постійно проситиме поїсти. Чи буде ваш пухнастий активний, чи переважно буде лежати.
Якщо Ви активний власник, і ваш улюбленець завжди з вами на своїх чотирьох лапках, то і харчування має відповідати фізичним витратам песика і бути повноцінним.
1. Рухливість.Основний показник, чи вистачає вашому улюбленцю того, що він з'їдає - песик охоче рухається поруч, не проситься на руки, не лягає на землю і не пручається йти за вами. Так, звісно, що, якщо Ви хочете бігти марафон, то улюбленця варто залишити вдома, бо такі навантаження для нього будуть занадто важкі. А от якщо ви прогулюєтеся чи відпочиваєте за містом, це якраз те, що потрібно для вас обох, задля щасливого життя.
2. Худий чи тучний.Другим показником правильного харчування вашого улюбленця є його комплекція. Улюбленець не має виглядати як "жертва концтабору". Його тіло має бути міцним, добре обмускуленим, мати невеликий жировий прошарок, сустави і з'вязки мають бути міцними і пружними. Така компекція називається - правильна. Ніяких "м'яких рулетиків"на рівні хребта і животика, хребет має відчуватися без перешкод, живіт має бути підтягнутим, не провисати і не бути надутим. Ребра улюбленція теж мають відчуватися пальцями без додаткових ускладнень.
3. Об'єм порції.Об'єм порції для кожного улюбленця має визначатися виключно індивідуально. Немає певних норм для усіх песиків одного віку-ваги-породи. Песику треба більше чи менше їжі в залежності від потреб його організму.
Якщо улюбленець має гарний апетит і "не бачить вінець своєї годівнички", об'єм його їжі треба регулювати самому власнику, опираючись на поради заводчика і на дані, які подані вище.
А от якшо ваш пухнастий "крутить носом" і неохоче їсть з тарілочки, власнику варто замислитися, чи не викликає та їжа, якою харчується його улюбленець якийсь дискомфорт. Саме через це песик може відмовлятися від певного виду сухого раціону і влаштовувати "харчові страйки".
4. Розпорядок дня Бівера.Цуценя Бівера до півроку годують 3-4 рази на день. Це необхідно для поновлення сил організму Якій активно розвивається і росте.
Дорослиі Бівер Йорків можна годувати тричі на день. Сіданок - обід - вечеря, все так як і у людей, з обов'язковими невеличкими перекусами дозволеними смаколиками. Про них я розповідаю у цій
статті.
5. Коли прибирати миску з їжею.Миску з їжею, яку не доїв ваш улюбленець треба прибрати за 20 хвилин після початку годування. Ящо там залишився корм чи натуральна їжа, не варто їх залишати на інше годування. Залишками можна погодувати пташок, їжачків чи інших песиків, які не мають власників.
Якщо ж ваш улбюленець з'їв все і дивиться на вас "голодними очима", але всі попередні пункти в нормі(1,2,3,4) то не варто докладати і догодовувати вашого песика. У песиків немає "відчуття насиченості їжею" яке відбувається у людей через 20 хвилин. Деякі можуть просити їжу постійно, і це є не дуже хорошою звичкою, яку не варто відтреновувати власникам. Обмеження кількості їжі, на певному необхідому об'ємі - запорука здоров'я вашого улюбленця.
6. Не встигаємо погодувати Бівера.Такі ситуації іноді трапляються. В цьому випадку, на допомогу власникам прийдуть авто-годівнички. Вони відкриються саме тоді, коли вашому улюбленцю необхідно поїсти і він не залишиться голодний, за відсутності власників вдома.
7. Кількість води для Бівера.Власникам варто розуміти, якщо вони годують свого улюбленця сухим збалансованим раціоном, вкрай важливо подбати про вільний доступ до води свому улюбленцю. Використовувати можна як звичайні тарілочки, так і поїлки "сухі вуса". Головне, щоб вода була у вільному доступі і у достатньому об'ємі. Під час годування вологим кормом або натуральною їжею води ваш улюбленець буде потребувати менше. Але все ж вона має бути присутня постійно у певному і звичному місці.
Виконуйте мої рекомендації і ваш улюбленець буде здоровий, активний і веселий протягом усього життя.