Дієтологи та ветеринари давно і успішно намагаються вирішити проблеми харчування домашніх улюбленців. Дієтологи розробляють спеціалізовані формули харчування. Прораховують кількість корисних мікроелементів у готових кормах. На їхню думку, тільки додавання хімічно оброблених вітамінів, може сприяти правильному балансу мікроелементів у організмі песиків і сприяти правильній роботі шлунково-кишкового тракту.
Але ж, песики, це живі істоти, їх організм налаштований на засвоювання всіх необхідних природніх вітамінів і мікроелементів. Ніякі хімічні домішки, не поновлять здоров'я песика. Краще за все, засвоюються всі поживні речовини із природніх продуктів, які не оброблені хімічно на виробництві.
Але ж власники песиків, зазвичай, бажаючи урізноманітнити раціон своїх улюбленців, не мають спеціальної освіти, і не можуть правильно скомбінувати певні продукти, які принесуть користь організму їх улюбленців.
Вживання каш у раціон песиків.Наприклад, м'ясо з кашею, яка має велику кількість глютену (рис, пшениця, пшоно і подібні крупи) Глютен являється природнім клеєм. Саме глютен, потрапляючи у тонкий кишківник склеює ворсинки кишківника, і не дає засвоїтися білку і іншим поживним речовинам, які потрапляють у оганізм песика разом з глютеном. Це викликає, посилену перистальтику тонкого кишківника. Саме розлад ШКТ, розлади у спороженні і відмова улюбленця від певного виду корму, свідчать про те, що їжа підібрана неправильно, неповністю перетравлена і засвоєна, більша частина мікроелементів, які мають засвоїтися песиком "пройшла швидким транзитом" через ШКТ і прискорено виведена з організму. Наслідком цього є зменшена фізіологічна вага улюбленця, відмова від певного виду корму. Песик не вередує, він відмовляється від їжі, яка викликає у його організмі дискомфорт.
Отже, правильна комбінація натуральних продуктів і підбір максимально правильно підібраного сухого раціону є запорукою того що ваш песик у майбутньому буде зоровий і не матиме хронічний і гострих проявів розладів ШКТ. Докладно про годування кашами Ви можете почитати у нашій
статті про харчування кашами.
Вживання молочних продуктів.Окремою темою можна виділити, харчування песиків молочними та кисломолочними продуктами яке, дуже часто, практикують власники. Починаючи з першого дня від народження, ШКТ цуценя еволюційно налаштований на переварювання сучого молока. Так трапляється, що помирає мати приплоду, саме у цьому випадку, заводчику доводиться вигодовувати маленьких цуценят замінниками сучого молока. Вони можуть бути на основі коров'ячого, або козиного молока. В такому випадку, вихід один - вигодовувати цуценям цими замінниками, якщо не можна знайти матір-годівницю.
Засвоєння молока матері і вимушеного молочного замінника відбувається до 2-2,5 місяців. Потім ШКТ песиків, поступово перелаштовується на перетравлювання інших продуктів. Введення першого прикорму робить заводчик. У цьому випадку, дуже важливо, щоб першим прикормом була видотипова їжа для ссавців. А це будь-який вид м'яса-білка у поєднанні з овочами - клітковиною. Саме ці продукти і правильне їх поєднання є запорукою того, що у майбутньому ваш улюбленець буде із задоволеням їсти і не стане гастрономічним капризою. Докладно пор вживання у їжу молочних продуктів для Бівера можна почитати у нашій
статті.
А тепер варто згадати шкільний курс біології. Раджу переглянути докладну
статтю шкільного курсу біології. На мою думку, і на думку більшості професійних лікарів, які пам'ятають про будову шлунку різних живих істот, такого робити не варто, і це вже доведено багатьма дослідженнями. Але ж маркетингові "трюки", які вигадують професійні "промоутери промислових молочних продуктів" для більшості власників мають більшу вагу, ніж біологічні процеси живих істот, відтреновані еволюційно тисячами років, про які дехто вже й забув, або дехто і не знав?
Я не даю своїм улюбленцям молочних продуктів, не раджу це робити у майбутньому і власникам наших випускників.
Режим харчування відповідно біологічним ритмам.Правильний режим харчування песиків є невідємною частиною правильного харчування.
Саме правильно підібраний режим годування відіграє вкрай важливу роль.
Біологічні ритми живих істот налаштовані однаково.
Є певні години для якнайкращого перетравлювання їжі. Певний час необхідний організму і для відпочинку. Варто знати, що не тільки песикам а і їх власникам необхідно вживати їжу у певні години, аби вона повноцінно засвоювалась і приносила користь. Докладніше про біоритми можна почитати у
статті нашого блогу.
Напевно всі тепер зрозуміли, який важливий для людей та песиків правильний режим дня і правильне поєднання корисної їжі.
Більш детально вивчити як працює наш організм можна на навчальних курсах загальновідомого лікаря Василя Чайки, який має величезний досвід у роботі з відновлення функцій організму. Посилання на сайт лікаря
тут